Felnőtt kézbentarthatósági tanfolyam (1. szint)

kezdo mini 1

Korosztály: 8 hónapos kortól
Időpont: 4 héten át szombat és vasárnap 8:00-9:00 között (kivétel: a beiratkozás napja)
Csoportbontás: Külön kis- és nagytestű csoportok

MIRŐL SZÓL A KÉZBENTARTHATÓSÁGI TANFOLYAM?

Iskolánk 1. szintű képzésének fő célja, hogy segítsünk megtalálni az összhangot kutya és gazdája között. Megtanítjuk a gazdikat a kutyák testbeszédére, gondolkodására, és itt elsajátíthatják a helyes viselkedést kutyájukkal szemben, amire ebüknek szüksége van a családon belüli boldog élethez. Kiemelt figyelmet fordítunk a legtöbbször kihívást jelentő feladatokra: a pórázas sétára, a behívásra és a figyelem fenntartására.

A kézbentarthatóság azonban csak az alapszintű tudás egyik pillére. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján hisszük, hogy a problémamentes együttéléshez az alapfokú engedelmességi feladatok is elengedhetetlenek. Éppen ezért 1. és 2. szintű képzéseink egymásra épülnek és bár a kézbentarthatósági szint önmagában is elvégezhető, mindenkit bíztatunk ezek együttes elvégzésére; így lesz a 4+4 hét elvégzése után egy kézbentartható és engedelmes, együttműködő kutyánk!

AZ 1. SZINTŰ TANFOLYAM FELÉPÍTÉSE:

• 1. alkalom: beiratkozás + elméleti óra
  • 7 gyakorlati foglalkozás 4 héten át szombaton és vasárnap (melyekből 1-et külső helyszínen tartunk)
  • 2 online, elméleti óra a tanfolyam első és utolsó hetének szerda estéjén

A TANFOLYAM GYAKORLATI ÓRÁINAK TANANYAGA:

• Szocializáció emberekkel és más kutyákkal
  • Kutya-gazdi kapcsolatépítés, figyelem- és motivációfejlesztés
  • Kapuszabály
  • Behívás
  • Pórázon való közlekedés, helyes pórázkezelés
  • Ültetés láb mellett, helyes alapállás
  • Igazodás előre és a megvezetés alapjai
  • Fektetés láb mellett
  • Etetés alapelvei, élelem megtagadás
  • Dicséret és tiltás
  • A kutyával való játék alapelvei
  • Egyéni problémák kezelése
  • + 1 alkalom külső helyszíni foglalkozás, melynek célja, hogy a különböző új ingerek mellett is megtanulják a gazdik a kutyusok figyelmét magukon tartani.

SZÜKSÉGES FELSZERELÉSEK A TANFOLYAMRA:

• Sima nyakörv (lehetőleg nem hám és nem lánc nyakörv)
  • Sima póráz (nem flexi)
  • Apróra vágott, könnyen lenyelhető jutalomfalat (virsli, párizsi, sajt, stb.)
  • Jutalomfalattartó - Jutitartót tudtok akár iskolánkban is vásárolni a beiratkozáskor!
  • Kullancs és bolha elleni védelem
  • Első alkalommal oltási könyv - Fontos! A kombinált oltás mellett a kennelköhögés elleni oltás meglétét is ellenőrizzük! Vigyázzunk egymás egészségére!

SZINTFELMÉRÉS, REHABILITÁCIÓS TRÉNING

Amennyiben valamelyik kutyánál viselkedési zavart észlelünk (ami jelentkezhet akár túlzott félénkség vagy nem megfelelő, agresszív viselkedésként fajtársaival vagy emberekkel szemben), számukra első lépésként külön segítünk egy szocializációs, rehabilitációs tréning keretein belül.

Amennyiben a gazdi nem biztos kutyája viselkedésében, természetesen szívesen segítünk egy előzetes állapotfelméréssel, hogy eldönthesse, melyik a számára legideálisabb foglalkozás.

2024-es tanfolyamindulások: (Jelentkezéshez kérjük kattints a választott időpontra!

A foglalkozás árát az Áraink menüpontban találod!

További információ: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy Facebook üzenetben az Akela Kutyaiskola - Rákospalota oldalán.

kezdo mini 3 kezdo mini 5 kezdo mini 4